חבורה של רוכבי אופניים בשטח

מי?

ספורטאים רבים בישראל כבר מאמצים תזונה מבוססת צומח ומעידים על תרומת התזונה לביצועים, להתאוששות ולהרגשה כללית. לפעמים אפילו מדובר בשיפור של פי 3!
הנה כמה ספורטאים שניזונים מהצומח. מכירים אותם?

לנה פרנקל

מאמנת כושר ומתחרה בתחרויות פיתוח גוף. "טבעונות בשבילי זה לא רק צעד קדימה, זה גם צעד למעלה! אני משוחררת מהאנרגיה הלא טובה שקיימת במזון מן החי, אני ממלאת את עצמי בכח חיובי, שמחת חיים והמון אהבה כלפי החיים!"

עדן פז

אולטרה מרתוניסט. "בזכות תזונה צמחית ייחודית יכולת השיפור וההתאוששות שלי כל כך טובות, מה שאפשר לי לנצח במרוץ של 161 ק"מ עם שלושה חודשי אימון בלבד". צילום: Paredes

אלעד שרעבי

איש ברזל וטריאתלט. "בהתחלה פשוט הורדתי את הבשר והחלב מהתפריט - זה לא עבד טוב והרגשתי עייף. אז הבנתי שאני צריך ללמוד יותר, התייעצתי עם ספורטאים טבעונים, קראתי מאמרים ועשיתי בדיקות - כשבניתי לי תפריט נכון, הרגשתי טוב יותר ביחס לעבר, ההתאוששות השתפרה, מה שאפשר לי להעלות עומס".

לימור וייסבורט

מאמנת כושר אישית ויועצת תזונה ואורח חיים בריא. "המעבר לתזונה טבעונית שינה את חיי לנצח בכל מובן אפשרי ולכן לעולם אהיה אסירת תודה ומחויבת לנצח לעזור לאחרים לשפר את חייהם גם :)"

לירוי חיים

ספורטאי מצטיין בתחום הג'יו ג'יטסו, בסגל נבחרת ישראל. "לאחר המעבר לתזונה מן הצומח, הגוף שלי התחיל להחלים בצורה מהירה יותר והתאושש בצורה מדהימה לאחר חיתוך משקל אגרסיבי ולאחר קרבות בעצימות גבוהה."

יואב עומר

סגן אלוף אירופה בוגרים, גלשני רוח בדגם האולימפי RSX. "מאז שהתחלתי בתזונה טבעונית אני בעיקר מרגיש שאין לי את העייפות הזאת אחרי ארוחות גדולות ואת תחושת הכבדות. אני מרגיש שאני מתאושש יותר טוב".

אדם ברוטמן

נינג'ה ומאמן נינג'ה. "חמלה היא תוצר הלוואי הטוב ביותר מלהיות טבעוני"

טל שרעבי

מאמן כושר. "מה שאנחנו אוכלים הופך להיות הגוף שלנו. תזונה נכונה, אושר ותנועה הם הרפואה המונעת והמטפלת הטובה ביותר."

לימור אקסלרוד

מאמנת כושר. "כשאני בוחרת בשפע אמיתי (מהצומח כמובן!), אני פשוט בלתי ניתנת לעצירה ויש לי אנרגיות לעשות כל מה שאני רוצה."

מעיין אליאסי

מאמנת כושר ומתחרה בתחרויות פיתוח גוף טבעי. "תזונה מבוססת מהצומח הקלה עליי את ההתאוששות בין האימונים , איפשרה לי לבנות גוף חזק ועוצמתי"

כרמל בוכמן

שחקן כדרוסל בליגת העל. "מאז שאני טבעוני ההתאוששות שלי הפכה להיות מהירה יותר בין האימונים והקלילות על המגרש השתפרה משמעותית."

עמית שקד

איש ברזל וטריאתלט. "ב- 2014 עברתי לטבעונות מטעמי חמלה וחשבתי שאצטרך להקריב את הביצועים הספורטיביים, אך להפתעתי התחזקתי מיד ובאופן משמעותי, ההתאוששות שלי הפכה מהירה הרבה יותר והיכולות הלכו ועלו ככל שעבר הזמן."

אריאל רוזנפלד

אולטה מרתוניסט. "המעבר לטבעונות ב- 2011 הוא אחת ההחלטות שאני הכי גאה בהן. עברתי לטבעונות בכדי להפסיק לפגוע בבע"ח וכבונוס, בריאותי הכללית ויכולותי הספורטיביות השתפרו באופן משמעותי."

אדריאן דדון​

מפתח גוף. "השינוי התזונתי שעשיתי, בו עברתי לאוכל פחות מעובד ויותר קרוב למקורו הטבעי, הוא שעשה אצלי את ההבדל הגדול. זה הליטוש האמיתי של הגוף!"

רון שושן

שוער מ.ס. אשדוד בליגת העל. "הרצון ללמוד ולהשתפר כאדם וכספורטאי מניע אותי מאז מתמיד. כאשר נחשפתי ליתרונותיה הרבים של תזונה טבעונית, החלטתי לקחת את הדברים בקצב שלי, לחקור להתייעץ ולהבין תוך כדי תנועה מה עושה לי טוב. גיליתי שאני מרגיש טוב יותר, חזק יותר, חד יותר ומאושר יותר מאי פעם."

בני יפרמוב

מחלוצי הפארקור בישראל ומשתתף בנינג'ה. "עברתי לטבעונות לפני 8 שנים אחרי שצפיתי בסרט מחריד על מה קורה בתעשיה. הלב לא השאיר לי ברירה. שלושת השבועות הראשונים לא היו קלים, אבל היום אני כבר יודע מה לאכול, ההתאוששות שלי השתפרה מאוד ובעיה רפואית בעין נעלמה לגמרי. ממליץ ללמוד ולנסות."

שי גואטה

אלוף ישראל בגלישה לשעבר. "שמעתי מאחרים שאם לא אוכלים בשר או עוף אז אין כח ועייפים יותר. אבל אחרי שהפסקתי לאכול מהחי, הביצועים שלי השתפרו בטירוף והרגשתי יותר ערני וחד. הרגשתי הרבה יותר אנרגיה, היה לי יותר כח ופחות עייפות. הגמישות בגוף השתפרה פלאים. המעבר השפיע עליי רק לטובה."

ברוך שמאילוב

ג'ודוקה, חבר נבחרת ישראל בג'ודו "רציתי להוסיף משהו בכדי לשפר את הביצועים הספורטיביים שלי. בתחילת המעבר לא היה פשוט במיוחד כי לא הבנתי מה כן אפשר לאכול, מה הגוף לא מקבל מהצומח ואיך להשלים את כמות החלבון הרצויה. עכשיו אני יודע וכרגע אני במצב שאני אנרגטי יותר, מתאושש מהר יותר וגם המשקל שלי השתפר."

יונה לייטאיזן

יונה לייטאיזן

סטרונגמן בעברו ופאוורליפטר בהווה. "העצה הטובה ביותר שלי לספורטאים- לנשום! בכל מקום וזמן אפשר לעשות זאת. בזמן הנשימה התמקדו במטרה אליה אתם שואפים, אם זה בספורט, אם בשיקום מפציעה, אם בחיים עצמם. כשאתה שקול ורגוע הכל אפשרי."

יותם פסון רץ

יותם פסון

מרתוניסט, מקום ראשון בישראלים מרתון ת"א 2020. "התחלתי את הטבעונות ואת הריצה התחרותית במקביל, באותו יום ממש. התזונה הטבעונית נותנת לי אנרגיה בריאה יותר ובעיקר- שלמה יותר. אני יכול בזכותה לרוץ חזק עם חיוך ענק."

ליז מלכה

אולטרה מרתוניסטית. "אני צמחונית ב-17 השנים האחרונות ואת המעבר הסופי לטבעונות עשיתי בשנה האחרונה. מאז השינוי מרגישה טוב יותר מבחינה פיזית ומרגישה שיפור ניכר בתחושת ההתאוששות שלי לאחר אימונים קצרים וארוכים."

אבי-לייני

אבי לייני​

אלוף ושיאן ישראל בהרמת כוח (פאוורליפטינג).
"אפשר לחיות ואפשר להתפתח ואפשר לעשות הכל בלי בשר".


אלכס חזנוב​

אלכס חזנוב

אלוף עולם בטיפוס בולדרינג. נמנה עם סגל נבחרת ישראל בטיפוס וזוכה המקום השני בעונה הראשונה של תוכנית הריאליטי "נינג'ה ישראל".
"אני טבעוני, ממש טוב לי, ממש כיף לי ואני מרגיש ממש טוב".

יובל שמלא​

אלוף ישראל בטיפוס הובלה. נמנה עם סגל נבחרת ישראל בטיפוס וזוכה העונה הראשונה של תוכנית הריאליטי "נינג'ה ישראל".

"אחרי התייעצות עם תזונאית מתחום הספורט אמרתי לעצמי בוא תנסה בהתחלה לשנות רק לשבוע .. השבוע הזה הפך לעוד שבוע, שהפך לחודש שהפך לשמונה חודשים. לא רק שזה לא פגע לי ביכולות, זה אפילו עזר לי להרגיש טוב יותר וקליל באימונים."